Zakup mieszkania od dewelopera – od czego zacząć

Zakup mieszkania od dewelopera – od czego zacząć?

Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji to niezwykle ważne aspekty w życiu każdego człowieka. Co je może zagwarantować? Na pewno własne mieszkanie. Młodzi ludzie (ale nie tylko) coraz częściej decydują się na zakup mieszkania od dewelopera z rynku pierwotnego. Choć koszt takiej inwestycji przewyższa cenę mieszkań z rynku wtórnego, to daje więcej możliwości. Nowe budownictwo to gwarancja nowoczesnych rozwiązań, doskonałej komunikacji danej lokalizacji z resztą miasta, a także pewna swoboda w doborze układu mieszkania i aranżacji ustalonej według własnych potrzeb. Zakup mieszkania od dewelopera powinien zacząć się od porządnego researchu. Na temat mieszkań? Nie. Najpierw na temat samego dewelopera.

Deweloper mieszkań – co warto wiedzieć o swoim?

Określ swoje wymagania wobec nieruchomości

Przed pełnym zaufaniem konkretnemu deweloperowi, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Aspekty, które koniecznie trzeba sprawdzić to dotychczasowe realizacje (jakość wykonania projektu, terminowość, opinie osób współpracujących z nim). Zakup mieszkania od dewelopera powinno poprzedzać skontrolowanie, czy w okolicy inwestycji są zaplanowane inne budowy, czy nie ma obiektów, które mogą negatywnie wpływać na codzienność (obecność lotniska, stacji kolejowej, oczyszczalni ścieków itd.).

Zakup mieszkania od dewelopera – zacznij od umowy

Umowa pomiędzy nabywcą mieszkania a deweloperem to absolutna podstawa współpracy. Bez niej nie ma sensu inwestować ani złotówki, ponieważ istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, a my wtedy pozostaniemy bez mieszkania i bez pieniędzy. Dobrze skonstruowana umowa obliguje obie strony do konkretnych zobowiązań. Niezbędne elementy umowy to zapisy o ostatecznej cenie mieszkania, wszelkich terminach (wpłat, realizacji poszczególnych etapów inwestycji, zakończenia budowy i oddania mieszkania). Zakup mieszkania od dewelopera to ważny krok, wiążący się z różnego rodzaju zobowiązaniami (na przykład finansowymi względem banku), dlatego powinien być przemyślany i ugruntowany podpisaniem umowy.

Określ swoje wymagania wobec nieruchomości

Umowa pomiędzy nabywcą mieszkania a deweloperem

Zakup mieszkania od dewelopera to czas, by spełniać marzenia dotyczące własnej nieruchomości. Decydując się na lokum z rynku pierwotnego, można wszystko samodzielnie zaprojektować. Dobrze jest zacząć od określenia satysfakcjonującej lokalizacji, poprzez metraż, po rozmieszczenie pomieszczeń i wszelkich ścianek we wnętrzu. Zakup mieszkania od dewelopera daje sporą dowolność i swobodę w aranżacji, co bywa utrudnione w przypadku kupna używanego mieszkania.

Jak już zostało wspomniane, zakup mieszkania od dewelopera warto zacząć od sprawdzenia i dewelopera, i inwestycji. Miejscem, w którym można znaleźć wszelkie informacje o planowanych budowach i ich wykonawcach to oczywiście Internet. Ponadto w sieci łatwo znaleźć opinie klientów. Podczas pierwszego spotkania z przedstawicielem firmy deweloperskiej nie należy wstydzić się zadawania pytań. W grę wchodzą duże pieniądze, które często wiążą się z wzięciem kredytu hipotecznego. Zadowolenie kupującego jest priorytetem.

Dodaj swój komentarz

O nas

PEGAZ to miejsce, gdzie znajdziesz ciekawe poradniki na tematy związane z nieruchomościami. Posiadamy wiele lat doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami, finansowaniu zakupu nieruchomości pod inwestycje.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać od nas szczegółowe informacje. Dowiedz się, jak możemy ci pomóc w zakupie nowego mieszkania.