Zalety kupna mieszkania od dewelopera

Zalety kupna mieszkania od dewelopera

Kupując mieszkania od dewelopera zwykle trzeba podjąć bardzo wiele decyzji. Nie są one łatwe i najczęściej wymagają wiedzy i znajomości rynku. Dlatego też tak ważne jest, aby podjąć ją po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich kryteriów. Jednym z wyborów jest wybór rynku, na którym zostanie kupione mieszkanie. Może być to rynek pierwotny lub rynek wtórny. I jeden i drugi sposób ma swoje wady i zalety. Jakie są więc zalety kupna mieszkania od dewelopera?

Mieszkania od dewelopera – co to jest mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim

Stan deweloperski bardzo ciężko jest zdefiniować, ciężko więc jest też określić czym jest stan deweloperski mieszkania. Zwykle poszczególne elementy wykończenia nieruchomości zapisane są w umowie kupna i różnią się one między sobą. Najczęściej jednak pojęcie to kryje za sobą surowy stan mieszkania, który umożliwia bezpośrednie rozpoczęcie prac wykończeniowych zaraz po odbiorze nieruchomości.

W skład stanu deweloperskiego zwykle wchodzi ocieplenie nieruchomości, doprowadzenie przyłączy, przygotowanie ścian i podłóg. Wszystko to jednak może ulegać zmianom w zależności od dewelopera. Niektórzy z nich oferują także tak zwany podwyższony stan deweloperski, a z niektórymi możliwe jest również negocjowanie poszczególnych warunków, takich jak montaż drzwi, rolet przeciwwłamaniowych. Ważne jednak, by przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować jej treść.

Zalety kupna mieszkania w stanie deweloperskim

Plusy zakupu mieszkania w stanie deweloperskim

Na wybór mieszkania w stanie deweloperskim decyduje się aż 90 procent Polaków, można więc wnioskować, że stan ten posiada wiele zalet. Jakie są więc zalety kupna mieszkania od dewelopera?

  • Nowe nie zawsze oznacza droższe – wiele osób uważa, że mieszkanie od dewelopera ze względu na to, że pochodzi z rynku pierwotnego będzie droższe niż to z rynku wtórnego. Twierdzenie to jednak wcale nie jest prawdziwe, co więcej zdarza się też tak, że są one nawet i tańsze. Mieszkania nie zawsze tracą na swojej wartości z upływem czasu, czasami więc stan deweloperski może okazać nawet korzystniejszym rozwiązaniem.
  • Wzrost wartości rynkowej nieruchomości – kupując mieszkanie od dewelopera, jest to wielowymiarowa inwestycja. Jeśli nadejdzie sytuacja, w której konieczne będzie przeprowadzenie się, za większą kwotę można wynająć bądź sprzedać mieszkanie z rynku pierwotnego. Każda inwestycja w nieruchomość to zupełnie inna sytuacja.
  • Ulga podatkowa – decydując się na kupno mieszkania od dewelopera nie ma konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Daje to więc możliwość zaoszczędzenia sumy 2 procent od wartości nieruchomości.
  • Gwarancja na mieszkanie – kupując mieszkanie od dewelopera, jego dużą zaletą jest fakt, że przez okres następnych pięciu lat deweloper zobowiązany jest do usuwania wad nieruchomości, które powstają, jednak nie mogą one wynikać z eksploatacji mieszkania.
  • Możliwość wykończenia mieszkania wedle własnych upodobań – zalety kupna mieszkania w stanie deweloperskim pokazują, że warto się na nie zdecydować. Kolejną z nich jest właśnie fakt, że jest ono całkowicie nowe co zwykle powoduje, że nie jest konieczne korzystanie z ekipy remontowej. Co więcej możliwe jest wykończenie go od podstaw wedle swoich upodobań, preferencji i wymagań.
  • Rozbudowana infrastruktura osiedla – nowe osiedla zwykle posiadają nowocześnie zagospodarowaną przestrzeń. Windy, place zabaw i nierzadko lokalizacja, która daje dostęp do terenów zielonych to tylko kilka z licznych udogodnień. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze komfort życia mieszkańców jest znacznie wyższy.
  • Duża szansa na znalezienie wymarzonego mieszkania – zalety kupna mieszkania w stanie deweloperskim, to nie tylko rozbudowana infrastruktura, możliwość urządzenia go według własnych upodobań, ale także dopasowanie nieruchomości do swoich preferencji. Dobranie odpowiedniego metrażu, rozmieszczenia pomieszczeń i doświetlenia jest możliwe decydując się na stan deweloperski.

Zalety kupna mieszkania od dewelopera jasno pokazują, że wybór ten daje wiele możliwości dopasowania nieruchomości pod swoje wymagania i preferencje. Wciąż jest to najczęściej wybierany stan mieszkania w Polsce. Warto jednak mimo wszystko bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie kwestie związane z kupnem, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów.

Dodaj swój komentarz

O nas

PEGAZ to miejsce, gdzie znajdziesz ciekawe poradniki na tematy związane z nieruchomościami. Posiadamy wiele lat doświadczenia w zarządzaniu nieruchomościami, finansowaniu zakupu nieruchomości pod inwestycje.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać od nas szczegółowe informacje. Dowiedz się, jak możemy ci pomóc w zakupie nowego mieszkania.